6 כללים חשובים בעיצוב המשרד

בעידן הפוסט קורונה, משרדים הם כבר מזמן לא צורך קיומי. כל אחד יכול לעבוד מהבית, בין אם מדובר בחברת הייטק, חברת פרסום ושיווק, תמיכה טלפונית או אפילו ייעוץ פסיכולוגי. היום, התפקיד של המשרד הוא שונה לחלוטין עבור העובדים. זהו מקום בו העובדים יכולים להתחבר אחד לשנייה וליצור רשת חברתית שתגרום להם לאהוב את מקום העבודה שלהם. הדבר הזה הופך את הפעולה של תכנון משרדים לשונה לחלוטין משהיא הייתה רק לפני שנים מעטות.

אז איך עושים את זה נכון? הכנו עבורכם רשימה של שישה כללי מפתח, שהם הכללים החשובים ביותר בעיצוב המשרד. אם תעקבו אחר הכללים האלו, מובטח לכם מקום מפגש נהדר לעובדים, שגם יהיה נעים ביותר לעבוד בו.

כלל ראשון – מקומות מפגש ומרחבים משותפים

כבר אמרנו שהמשרד הוא המקום בו עובדים מגיעים על מנת לפגוש זה את זה? אם אתם חברה היברידית, שהעובדים בה נמצאים חלק מהזמן בבית, הכלל הזה הוא חשוב במיוחד. הקפידו ליצור כמה שיותר מרחבים משותפים. דוגמה למרחבים כאלה יכולה להיות מטבחון, פינת אוכל, פינת ישיבה, וכו'. אם מתחשק לכם להיות צעירים ויצירתיים, אתם יכולים אפילו לרכוש פוזבול (כדורגל שולחן) ולעודד את העובדים לערוך טורנירים בזמן הפסקת הצהריים.

כלל שני – צמחים, צמחים, צמחים

אין ספק שצמחים הם דבר שמעלה את האווירה והמצב רוח. מחקרים מראים שקצת ירוק יכול לתרום תרומה גדולה לבריאות הנפשית של העובדים שלכם, וליצור תדמית נעימה ומעודדת למקום העבודה. אתם בטח כבר מודאגים משגרת הטיפוח שנדרשת מריבוי העציצים. ההמלצה שלנו היא לא לחשוש מלהשתמש גם בצמחי פלסטיק – הם לא נובלים, נשארים ירוקים ויפים לאורך כל השנה והכי חשוב, לא צריך לדאוג שמישהו ישקה אותם כשכולם יוצאים לחופשה.

כלל שלישי – קישוטים זה הכל

אקססוריז הם דבר נפלא. תמונות קטנות, קישוטים דקורטיביים, מנורות, וילונות וכו'. כל דבר שאפשר להחליף בקלות כשרוצים לרענן את הלוק וליצור אווירה צעירה וחדשנית. אקססוריז הם פתרון מעולה למי שרוצה לעשות מקסימום שינוי במינימום מאמץ. פשוט מזמינים תמונה חדשה, ו-וואלה! קיבלתם משרד חדש לחלוטין. הרבה יותר קל מלהתחיל מאפס את כל התכנון האדריכלי, לא?

כלל רביעי – תדאגו שיהיה נוח

אל תשכחו שהטרה הראשונה בתכנון המשרד היא הנוחות של העובדים שלכם. המשרד צריך להוות מקום שנעים להגיע אליו, לשהות בו ולעבוד בו. רכשו כסאות איכותיים, שולחנות מתכווננים וכל דבר שצריך כדי לעבוד בתנאים הטובים ביותר, גם בימים ארוכים ומתישים.

כלל בונוס – התייעצו עם איש מקצוע

תכנון משרד הוא פעולה שיכולה להיות מורכבת למדי, דורשת הרבה זמן, הרבה ידע והרבה נסיון. לכן, מומלץ שלא לחסוך ולהתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים שיודע את העבודה ויש לו נסיון ביצירת מרחבי העבודה הטובים ביותר. התייעצות עם איש מקצוע תבטיח לכם תוצאות אופטימליות.

/ 5.

מאמרים נוספים